Květen – lásky čas -tekst Kamila M.
Nejohroženější orgán v květnu: srdce – mj. řídí cévní, krevní a lymfatický systém, zajišťuje, aby orgány a tkáně v těle byly zásobeny dostatečným množstvím kyslíku.
Oslabení srdce se může projevovat: dušností, otoky, arytmií, bušením srdce, zadýcháváním se při fyzické zátěži, závratěmi.
Čemu se vyhýbat?
Na fyzické úrovni: omezit tučná jídla, sůl, alkohol, kouření, stres, nebuďte líní přidat pravidelný pohyb.
Na emoční úrovni: srdeční potíže mohou symbolizovat, že se rozhodujeme pouze hlavou. Jsme uzavření do sebe, trápí nás pocity stísněností, strachu, smutku, chybí radost ze života.
Jak se dostat do rovnováhy?
- upravte stravu na lehce stravitelnou. Jídelniček obohaťte o ovoce (avokádo, víno), čerstvou a krátce vařenou zeleninu (brokolice, cizrna), dýňová semínka, ovesné vločky, kvalitní hovězí maso a rostlinné tuky, pohanku, česnek (nezapomeňte na výživné látky, hlavně hořčík, železo, selen a vitamíny), nebojte se ochutnat něco nového, např. melasu, klíčky, kávu ze žaludů apod.
· vhodné koření: kurkuma, čerstvá bazalka, rozmarýn, dobromysl, tymián, skořice,
· dejte pozor na přepínání svých síl, přepracovanost, omezte psychickou zátěž, dbejte na kvalitní spánek,
· pohybem a vhodným sportem zajistíte tělu dostatek kyslíku,
· kontrolujte krevní tlak, hladinu cholesterolu, tuků a cukru v krvi,
· dopřejte si profesionální lymfatickou masáž, dbejte na zdravou páteř (problémy se zady jsou častou příčinou bolesti v oblasti hrudníku),
· kávu a černý čaj můžete občas nahradit čajem z květu hlohu, třezalky, meduňky či zkusit bylinkové směsi pro posílení srdce,
· hlavně: buďte otevření, snažte se trávit více času s těmi, které máte rádi a začněte mít rádi i sami sebe. Ulevíte tím srdci!